Paket Detaylari

 • Kapadokya
 • 4 GÜN / 3 GECE


 1. Gün // Kapadokya’ya Hoşgeldiniz - Otel Transferi

Kapadokya'ya ulaşım için: hava yolunu ya da kara yollarını kullanabilirsiniz. Sizden gelecek bilgiler doğrultusunda, sizleri havaalanında ya da otogarlardan karşılayıp, konforlu ve güvenli araçlarımızla otelinize ulaşımınızı sağlıyoruz. Güler yüzlü resepsiyon ekibimizle otele giriş işlemlerinizin tamamlanmasının ardından sizlere odanıza kadar eşlik ediyoruz. İlk gün dinlenmeniz için sizleri herhangi bir organizasyona dahil etmedik. Talebinize bağlı olarak gün içerisinde diğer etkinliklerden faydalanmak isterseniz lütfen bizimle iletişime geçiniz.


 1. Gün // Kapadokya Turu- Açıkhava Müzesi 

Keyifli ve lezzetli kahvaltınızın ardından, Kapadokya’nın tarihinin ve oluşumunun anlatıldığı turunuz için rehberinizle tanışıp, ilk durağınız olan Devrent (hayaller) vadisi için yola çıkacaksınız. Ürgüp-Çavuşin- Avanos yolu üzerinde bulunan vadide göreceğiniz peri bacaları hayallerinizin sınırlarını zorlayacak. Bir çok doğal peri bacaları  için yapacağınız benzetmelere sizler bile şaşıracaksınız. Bir sonraki durağınız Paşabağları. Kapadokya’da sayıları oldukça azalan şapkalı bu devasa peri bacaları ilgi odağınız olacak.  Bir sonraki durağınız ise, içinden ülkemizin en uzun nehrinin geçtiği, çömlekçiliğin Anadolu’daki vatanı olan; yolu, testi tabak kırığından belli olan Avanos.  Avanos’un ünlü çömlek atölyelerinden birinde çamura nasıl şekil verildiğini ve çömleğin yapım aşamalarını  izleyeceksiniz.  Çömlekçi çarkının tıkırtılarının kulağınızda bıraktığı tını, açlığınızla karışmadan öğle yemeği için mola veriyoruz. Bir sonraki durağınız ortalama her yıl 1 milyondan fazla ziyaretçi ağırlayan Göreme Açıkhava Müzesi. Hristiyanlık tarihi ve Anadolu tarihi için önem taşıyan bu müzede dolaşırken zamanın zamansızlığını hissedecek, tarihe bir parça da siz ekleyeceksiniz. Göreme Açıkhava Müzesi’nden sonraki durağınız ise Göreme vadisini panoramik olarak görebileceğiniz Esentepe olacak. Esentepe’de bir yorgunluk kahvesi içip, anılarınızı fotoğraf makinelerinize biriktirdikten sonra, otelinize döneceksiniz. Dileriz hafızalarınızda yer eden bir gün olmuştur.


 1. Gün // Yürüyüş ve Yeralti Şehir Turu

Bugünkü turunuza, ismini yaklaşık 1,5 kmlik  kızıl renkli tüf peri bacalarından alan ve tarihi milli parklar listesinin içinde olan, ayrıca gün batımının: Kapadokya’nın Nemrut’u denilecek kadar güzel izlendiği vadisinde, yürüyüş yaparak başlayacaksınız. Doğayı, tarihi, yürüyüşü seven herkesin çok eğleneceği 4 km bir yürüyüş yapacaksınız. Meskendir vadisinde başlayan yürüyüşünüz, Cavuşin köyünde vereceğiniz mola ile sona erecek. Sizler dinlenirken rehberiniz, aslında bu köyün 1923 yılına kadar Rum halkının yaşam alanları ve evleri olduğu bilgisini sizlerle paylaşacak.  Acıktınız biliyoruz. Öğle yemeği için hareket ediyorsunuz. Öğle yemeğinizin ardından, bölgenin en büyük peri bacası olma unvanını elinde tutan Uçhisar kalesinin arka fonunu oluşturduğu güvercinlik vadisinde mola vereceksiniz. Vadi boyunca güvercinliklerin doğaya ve vadiye kattığı ritmi fotoğrafladıktan sonra Nevşehir’in 20 km uzaklığında, Kapadokya’nın en geniş yeraltı şehrinin yer aldığı Kaymaklı kasabasına doğru yola çıkacaksınız. Kaymaklı yeraltı şehri 1984’ten beri Unesco Dünya Kültür Mirasları listesinde yer almaktadır. Kommün şeklinde yaşanan bölgede, istilalardan korunmak ve erzak depolamak amaçlı kullanılan bu yeraltı şehrinde, tünellerden  geçmek sizleri o günlerde yaşarmış gibi hissettirecek. Yeraltına girdikçe havanın soğuduğunu, derine indikçe nefes alamayacağınızı düşünürken hava akımının devam edişi, insanın yaşama tutunma çabasının ne denli büyük olduğunu bizlere bir kez daha hatırlatacak. Son durağınız olan Ortahisar Kalesi, bölgenin Uçhisar’dan sonraki ikinci büyük peri bacasıdır. Osmanlı ve Rum Halkının birlikte inşa ettiği bu köyü panoramik olarak izledikten sonra otellerimize geri dönüş için hareket edeceksiniz. Hafızanızda yer alan bir başka gün daha olması dileğiyle…


 1. Gün// Transfer

Kahvaltınızın ardından uçuş ya da otobüs kalkış saatinize göre transferiniz alana ya da otogara sağlanacaktır. 

Umarız, Balayım.net ekibi olarak, balayınızın hafızanızda ve kalbinizde, sıcacık, mutlu ve benzersiz geçmesini sağlayabilmişizdir.
Kapadokya’da katılabileceğiniz diğer etkinlikler

 • At binicilik turu

 • Türk gecesi showu

 • Sıcak hava balon turu

 • 1 saat 1 adet ATV ile çift kişilik ATV vadi turu
4 Gün/ 3 gece Kapadokya Balayı Paketi Dahil Servisler:

 • 3 Gece MDC Cave Otel konaklama

 • Çift yön klimalı ve lüks araçlarda havaalanı ya da otogar transferi

 • 2 tam gün Kapadokya turu

 • Turlar esnasında öğle yemeği

 • Bakanlık onaylı Türkçe Rehberlik hizmeti

 • Gereken yerlerde müze ve ören yeri giriş biletleri


4 Gün/ 3 gece Kapadokya Balayı Paketi Hariç Servisler:

 • Akşam yemekleri ve içecekler

 • Kişisel harcamalar

 • Uçak ya da otobüs biletleri


Yorumunuzu bırakınız